piątek, 28 lipca 2023

Mission Imposibile

Tytuł serii filmów z Tomem Cruisem pasuje jak ulał do dzisiejszego wpisu choć nie będzie o karkołomnych pościgach, strzelaninie czy politycznych intrygach. Rzecz dotyczy tenisa stołowego a dokładnie 31 Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu, która z uwagi na pandemię Covid 19 została przełożona z 2021 na obecny rok i właśnie się rozpoczyna.  Teraz już chyba wszystko jasne. Powszechnie wiadomo, że Chińczycy są potęgą w tym sporcie i stawanie z nimi w szranki, w dodatku na ich terenie, to właśnie to tytułowe Mission Imposibile. Ale po kolei.

Kiedyś była naszą uczennicą i zdobywała dla nas medale Licealiady oraz czołowe miejsca w zawodach wojewódzkich. Teraz, jako studentka warszawskiej Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, reprezentuje Polskę w turnieju tenisa stołowego w ramach 31 Letniej Uniwersjady w Chengdu. Mowa o Paulinie Krzysiek, która przez rok była naszą uczennicą. Był to rok szkolny 2013/2014.

W tamtych latach lubelska drużyna KTS Optima występowała w tenisowej ekstraklasie. Szefostwo klubu sprowadziło do Lublina bardzo utalentowaną zawodniczkę z Krakowa, która w ten sposób została naszą uczennicą. Nasza szkoła była wtedy tenisową potęgą na mapie Lublina i stąd wybór Pauliny. Jako nasza uczennica zwyciężyła w turnieju "Z UKS do AZS", zdobyła brązowy medal Licealiady m. Lublin oraz wywalczyła V miejsce podczas Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Hrubieszowie.

Później, w czerwcu 2014 roku, odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawodniczka KTS Optima zdobyła na nich srebrny medal w grze pojedynczej oraz brązowy w drużynie. Swoją grą wzbudziła zainteresowanie działaczy z Nadarzyna i w kolejnym sezonie była już zawodniczką tamtejszego klubu oraz przestała być naszą uczennicą. W Nadarzynie gra do dzisiaj. Jest zawodniczką występującej w ekstraklasie drużyny MUKS Start Nadarzyn. W bieżącym roku wywalczyła brązowy medal indywidualnych Mistrzostw Polski no a teraz reprezentuje nasz kraj podczas 31 Letniej Uniwersjady. W "jaskini lwa" o sukces będzie niezmiernie ciężko. W turnieju drużynowym, który zaczyna się jutro Polki zagrają w grupie z gospodyniami oraz reprezentacją Rumunii. Awans uzyskają dwie pierwsze ekipy. Będę trzymał kciuki za Paulinę oraz jej koleżanki z drużyny. Was też proszę o to samo.