czwartek, 25 czerwca 2026

Dzień podsumowań...

 W dniu dzisiejszym w auli szkolnej miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W przeddzień rozdania świadectw promocyjnych nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne odebrała młodzież, która osiągnęła znaczące wyniki w nauce, z sukcesami startowała w szkolnych konkursach i godnie reprezentowała Zespół Szkół nr 1 na arenie miasta Lublin, województwa i kraju. Jak to wszystko wyglądało nie będę opisywał, żeby nie powielać relacji, która ukazała się na szkolnym profilu Facebooka. Wystarczy kliknąć i każdy będzie mógł osobiście obejrzeć  https://www.facebook.com/share/p/1Cuvzv45DV/



Przy okazji dzisiejszej uroczystości chcę w paru zdaniach podsumować nasz tegoroczny udział we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin, który potocznie nazywamy Licealiadą. Wyniki współzawodnictwa zostały ogłoszone podczas ubiegłotygodniowej uroczystości, która odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej na lubelskim Felinie.


Jak co roku wystartowaliśmy we wszystkich możliwych konkurencjach. Rywalizacja rozpoczęła się od październikowych zawodów Ligi LA a zakończyły ją majowe zawody w siatkówce plażowej. Osiągnięte miejsca pozwoliły nam uplasować się na VI miejscu w klasyfikacji dziewcząt i na VII wśród chłopców. W rywalizacji dziewcząt i chłopców uczestniczyło po 36 lubelskich szkół.


Na te lokaty złożyły się miejsca zajęte we wszystkich konkurencjach, w których startowaliśmy. Możecie sobie powiększyć zdjęcie i dokładnie zobaczyć zdobycze punktowe w poszczególnych startach. Na powyższych grafikach nie ma natomiast uzyskanych miejsc. Żebyście nie musieli przeglądać wszystkich wpisów, poniżej wymienię je jeszcze raz w jednym miejscu.

Liga LA (op. Robert Podlecki i Kinga Niedbała):
dziewczęta - X miejsce
chłopcy - VIII miejsce

Sztafetowe biegi przełajowe (op. Piotr Choduń i Kinga Niedbała):
dziewczęta - X miejsce
chłopcy - V miejsce

Pływanie (op. Dorota Szczerba i Iwona Wysokińska):
dziewczęta - XI miejsce
chłopcy - VII miejsce

Piłka nożna (op. Robert Podlecki i Kinga Niedbała):
dziewczęta - VII-VIII
chłopcy - IV miejsce

Badminton (op. Piotr Nizioł):
dziewczęta - IX-XII
chłopcy - III miejsce


Unihokej (op. Dorota Szczerba i Robert Rachwał):
dziewczęta - II miejsce
chłopcy - VII-VIII


Szachy (op. Iwona Wysokińska):
dziewczęta i chłopcy - XIX miejsce

Tenis stołowy (op. Piotr Nizioł):
dziewczęta - III miejsce
chłopcy - III miejsce



Siatkówka (op. Ewa Jóźwiak i Piotr Choduń):
dziewczęta - V-VI
chłopcy - X-XVIII

Piłka ręczna (op. Robert Rachwał i Dorota Szczerba):
dziewczęta - VII-IX
chłopcy - X-XI

Koszykówka (op. Iwona Wysokińska i Dorota Szczerba):
dziewczęta - VII-VIII
chłopcy - V-VIII

E-sport (op. Piotr Nizioł):
chłopcy - IX-X

Drużynowe i indywidualne biegi przełajowe (op. Robert Podlecki i Kinga Niedbała):
dziewczęta - X miejsce
chłopcy - VII miejsce

Koszykówka 3x3 (op. Iwona Wysokińska i Dorota Szczerba):
dziewczęta - V-VIII
chłopcy - IX-XVI

Siatkówka plażowa (op. Ewa Jóźwiak):
dziewczęta - IX-X
chłopcy - V-VI

Po wakacjach odbywać się będzie XXXI edycja Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin. Wystartujemy jak zwykle we wszystkim. Was zapraszamy do naszych szkolnych drużyn. Wspólnie postaramy się nawiązać do najlepszych sezonów i powalczymy o jak najwyższe lokaty, może nawet te na podium.

                                                                                        Piotr Nizioł

Jeszcze tylko nagroda lub manto w domu i...

 Sala na dzisiejszą uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 już na Was czeka.  Wczoraj w auli swoje nagrody odebrali ci, którzy osi...